Pokladnice her

Dobrá hra se cení skoro jako poklad. Nejen že zabaví děti a mnohdy nenásilně formou hry rozvíjí dovednosti. Dokáže pobavit často bez rozdílu věku. I malý človíček může porazit velkého protihráče, pokud je zapotřebí více než fyzické síly dobrý úsudek, paměť či početní znalost. Největším bohatstvím jsou však překrásně strávené zábavné chvíle s rodinou, kamarády, přáteli. Na ty se vzpomíná ještě dlouho a bývají nezapomenutelné. Nepokažte je proto ani sobě, ani spoluhráčům a naučte se také prohrávat. Právě reakce na prohru odlišuje vyzrálého hráče od chudáků, kteří zkazí radost druhým nebo dovolí, aby se hraní stalo jejich zhoubnou závislostí.

Pod názvem pokladnice her si mnozí vybaví knihu obsahující výběr 116 nejlepších her z celého světa. Nejen karbaníkům by však mezi nejlepšími hrami mohly chybět hry karetní. Vyberte si tedy do své vlastní pokladnice her z níže uvedených ty, které sami považujete za nejlepší. Kromě karetních her, které nás zde zajímají nejvíce, jsou tu pro inspiraci uvedeny i jiné než stolní hry. Do rozšířené pokladnice her tak můžete sáhnout při více příležitostech.Hry pro zábavu a volný čas


Karetní hry - hry, ke kterým potřebujete balíček hracích karet

Pravidla karetních her - SEZNAM HER


Hry s tužkou a papírem - hry, ke kterým vám stačí tužka a papír

Námořní bitva

Piškvorky


Stolní a deskové hry - hry hrané na hracím plánu - desce

Deskové hry - SEZNAM HER


Hry s hrací kostkou - hry pouze s házením kostky.

Vrchcáby - hra v kostkyTipy na dobré a zábavné hry

Znáte nějakou další dobrou hru? Víte o jiné hře, se kterou jste se skvěle zabavili? Nebo ji u vás hrajete jinak, než je zde uvedeno? Budeme rádi, pokud nám o tom napíšete a podělíte se také s ostatními.


Děkujeme za vaše příspěvky!