Vole lehni (vole padni)

Příklad varianty karetní hry pro 3 až 4 hráče:

Druh karet : obvykle mariášové, lze však i jiné

Jednoduchá hra pro děti, u kterých je velmi oblíbená jak pro svůj název, tak i pro snadná pravidla a zejména pro odhazování karet na závěr.


Všechny karty se rozdají. Cílem hry je, aby hráč nasbíral kompletní řadu jedné barvy. Hra probíhá tak, že hráč vždy jednu ze svých karet pošle sousedovi po levici a takto se dále hráči střídají dokola. Ten, kdo nasbírá ucelenou řadu karet od jedné barvy, může karty položit na stůl a hlásit "vole lehni (vole padni)". Ostatní hráči na to musí zareagovat také položením karet. Prohrává ten, kdo zareaguje jako poslední. Tedy ten, komu zůstanou karty nejdéle v ruce.

Ospalec

Hra se téměř shoduje s výše uvedeným popisem. Jediným rozdílem je to, že si dva sousední hráči mění karty navzájem. První hráč tedy předá jednu ze svých karet sousedovi po levici a ten mu vzápětí na oplátku předá jednu ze svých karet. Pak se tento druhý hráč otočí na třetího hráče a opět si spolu vymění dvě karty. A tak stále dokola, až někdo shromáždí ucelenou řadu karet shodné barvy. Kdo pak karty odloží jako poslední, ten je ospalec.

Přejeme Vám dobrou zábavu a hodně štěstí ve hře.

www.ReklamniKarty.cz